• Życie szkoły

• Ksenia ze zdobytym pucharem
            • Sukces uczennicy klasy 3c

Nasza uczennica, Kseniya Dronchanka, brała udział w zawodach w Bratysławie (Grand Prix Slovakia 2023), które oprócz Ligi Światowej Seniorskiej i Młodzieżowej i oczywiście ME i MŚ są jednymi z ważniejszych zawodów w roku.

W Grand Prix Słowacji w stawce 1800 zawodników z 253 klubów z 27 państw zawodnicy Olimpu wywalczyli 6 medali w tym 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe, zajmując w klasyfikacji generalnej 10 miejsce.

Kseniya Dronchanka wywalczyła aż dwa medale. W swoim pierwszym starcie w kategorii senior w bardzo mocno obsadzonej kategorii – 55 kg zdobyła srebrny medal, natomiast kategorię U21 pewnie wygrała, zdobywając medal złoty. Zwyciężyła liderkę juniorskiego światowego rankingu WKF Ninę Kwaśnicovą ze Słowacji. Pokonała również wiceliderkę rankingu WKF Ele Patan ze Słowenii i kilka innych zawodniczek z wynikami Mistrzostw Europy i Świata.

Według trenera, Macieja Gawłowskiego (Trener Kadry Narodowej Seniorów, Trener KS Olimp Łódź),

Kseniya to aktualnie nie tylko najlepsza zawodniczka trenująca w Polsce, ale jedna z najlepszych zawodniczek w Europie, a może i na świecie.

• Kartki walentynkowe w języku włoskim
            • Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową w Języku Włoskim

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wyniki naszego Szkolnego Konkursu na Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową w Języku Włoskim. Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział, wkład pracy, kreatywność oraz umiejętności językowe. Jury, po naprawdę długich i burzliwych obradach, postanowiło wyróżnić następujące osoby:

• Międzynarodowy Dzień Pizzy 9 lutego 2023

9 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Pizzy. Poznaliśmy historię najsłynniejszego placka na świecie, były prezentacje multimedialne, degustacja różnego rodzaju pizz wykonanych samodzielnie przez uczniów, graliśmy w bingo utrwalające słownictwo związane z nazwami produktów spożywczych potrzebnych do przyrządzenia królowej włoskich dań, a dzięki interaktywnemu quizowi w aplikacji Kahoot! dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat margherity i nie tylko. Było smacznie, kolorowo i bardzo all'italiana ♥️🇮🇹

• Igor Szymczak - stypendysta Prezesa Rady Ministrów
            • Stypendium Prezesa Rady Ministrów

8 lutego 2023 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W naszej szkole stypendium otrzymał IGOR SZYMCZAK z klasy 4ap. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Igorze – GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!