• Dyskusja punktowana na lekcji historii

W dniu 31 marca klasa 3a na lekcji historii brała udział w dyskusji punktowanej dotyczącej systemów politycznych. Uczniowie dyskutowali o tym, czy warto ograniczyć wolność osobistą w imię budowy silnego państwa oraz wybierali, który system polityczny uważają za najbardziej korzystny dla obywateli i kraju. Klasa zgodnie uznała demokrację za najlepszy system polityczny. Lekcja pomogła zrozumieć formy rządów i rozwinęła zdolność prowadzenia kulturalnej dyskusji.

• Plakat informujący o możliwościach mózgu
            • Szkolny Dzień Mózgu

,,Gdy­by ludzki mózg był tak pros­ty, że mog­li­byśmy go zro­zumieć, by­libyśmy wte­dy tak głupi, że nie zro­zumieli­byśmy go i tak” (Jostein Gaarder)

29 marca po raz pierwszy obchodziliśmy Szkolny Dzień Mózgu, którego celem jest popularyzowanie wśród społeczności szkolnej wiedzy o mózgu, układzie nerwowym oraz jego działaniu.  Tematem przewodnim tegorocznej imprezy była – anatomia funkcjonalna Ośrodkowego Układu Nerwowego. Uczniowie pod opieką Pani prof. Koprowskiej przygotowali postery, z których można było się dowiedzieć co to jest mózg, z jakich części jest zbudowany i jakie funkcje pełnią poszczególne jego elementy. Chętni mogli dowiedzieć się jak można wpływać na kondycję własnego mózgu, jaka dieta jest odpowiednia dla zachowania jego sprawności. Najbardziej zainteresowani mogli dowiedzieć się co warto przeczytać, żeby zrozumieć własny mózg.

• Wycieczka do Pragi

Pomimo pogody, wystawiającej cierpliwość na próbę, mieliśmy okazję podziwiać piękno Pragi z Mostu Karola zarówno za dnia, jak i wieczorem, z brzuchami wypełnionymi czeskimi knedliczkami.
              Z bolącymi nogami od chodzenia po Skalnym Mieście Adršpach, lecz uśmiechami na twarzach - pozdrawiamy!
              Prof. Wira-Zarzycka, prof. Wawrzyńczak, prof. Zerbe wraz z uczniami klas 1e, 1c, 3c i Krecikiem. Ahoj!