• Zakończenie roku szkolnego

Zakończył się kolejny rok szkolny, bogaty w wydarzenia, projekty, nowe doświadczenia. Mówił o nich świetny program przygotowany przez klasę 1d pod kierunkiem Profesor Izabeli Jastrzębskiej. W czasie uroczystej akademii pożegnaliśmy brawami na stojąco Profesor Barbarę Rożniakowską, ulubienicę młodzieży, która przez ponad 20 lat kierowała naszą szkolną biblioteką i zawsze była gotowa wysłuchać potrzebujących wsparcia młodych ludzi. Uhonorowaliśmy też uczennice i uczniów za osiąnięcie wybitnych wyników w nauce, sukcesy w różnych konkursach czy w dyscyplinach sportowych. Z ciekawością czekamy na przyszły rok szkolny, który przyniesie nowe wyzwania, a tymczasem życzymy wszystkim zasłużonego odpoczynku, cudownego relaksu, inspirujących przygód.

• Byli i obecni nauczyciele XV LO przed biegiem
            • "Daj piątaka na dzieciaka" - czyli nasi nauczyciele biegną na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami

W biegu organizowanym przez Fundację Kolorowy Świat wzięło udział prawie 700 osób, w tym Profesor Agnieszka Polak i Profesor Dariusz Kolczyński oraz były nauczyciel Piętnastki, Profesor Marcin Józefaciuk.

Oto fragmenty relacji Profesor Polak:

"Na trasie biegu widziałam panią na wózku inwalidzkim, kobiety z dziećmi w wózkach, drużyny reprezentujące różne firmy. Obrazek, który mam przed oczami to dwie dziewczyny w koszulkach z logo Decathlonu - jedna z wyraźnymi problemami (właściwie szła, a nie biegła) i druga, która mogłaby polecieć jak strzała, ale dzielnie, lojalnie wspierała koleżankę, motywując ją, aby ta kontynuowała marszobieg.

Organizacja imprezy była fantastyczna. Przed biegiem martwiłam się, czy gdzieś się po drodze nie zgubię. Nic z tych rzeczy. W newralgicznych miejscach ustawione były patrole policji, na trasie co chwila spotykałam wolontariuszy, którzy bardzo wspierali, dodawali otuchy, przybijali piątkę. Bez problemu (no, trochę zmęczona ) dotarłam na metę. Każdy z uczestników biegu otrzymał medal - drewniany na czerwonej wstążeczce. Bardzo miła pamiątka . A ja oprócz tego? Mój numer 272 został wylosowany przez dziecko z niepełnosprawnością. Ależ byłam zaskoczona! Odebrałam upominek z rąk tego młodego człowieka, rozmawiałam chwilę z nim i jego mamą. To był fantastyczny moment.

Mnóstwo dobrej energii i wrażeń. Mam nadzieję, że to mój pierwszy, ale nie ostatni bieg na tego typu imprezie."

• Wycieczka Wrocław - Praga - Skalne Miasto
            • Wycieczka: Wrocław-Praga -Skalne Miasto

W dniach 22 – 24 maja klasy 2A i 2C wybrały się na trzydniową wycieczkę Wrocław -Praga - Skalne Miasto. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Ogród Japoński we Wrocławiu. Ogród powstał w 1913 r. w ramach Wystawy Stulecia, ale ten obecny oddany został dla publiczności 1999 r., po renowacji zniszczeń spowodowanych przez „powódź stulecia” 1997 r. Bogata dendroflora ogrodu liczy około 200 gatunków drzew i krzewów. Podczas spaceru największy zachwyt wzbudziły przepięknie kwitnące kolekcje różaneczników i azalii, których jest tu blisko 40 odmian. Oko cieszyły specjalnie strzyżone formy „falujących” żywopłotów z bukszpanu KARIKOMI i strzępolistne odmiany klonów palmowych. Następnie podziwialiśmy wrocławska starówkę. Drugiego dnia zwiedzaliśmy najważniejsze zabytki Pragi – most Karola i zabytkową dzielnicę żydowską Josehov wraz z otaczającym ją starym miastem.

Ostatnim punktem programu była wycieczka do skalnego miasta Adrspach. Zaraz po wejściu na teren czeskiego rezerwatu przywitał nas widok przepięknego turkusowego jeziora, które powstało w miejscu dawnej piaskowni. Wędrując w bajkowej scenerii, podziwialiśmy ogromne ściany skalne i wodospady. Na koniec dotarliśmy do punktu widokowego, z którego roztaczała się panorama teplickich skał.

Pełni wspaniałych wrażeń, pozdrawiamy: prof. Woźniak-Gibka, prof. Balcerzak i prof. Koprowska wraz z uczniami.