• Szkolny Poczet Sztandarowy
            • Narodowe Święto Niepodległości

Uroczystą akademią oraz wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych uczciliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasze liceum wzięło również udział w akcji "Szkoła do hymnu" i punktualnie o g. 11.11 społeczność szkolna przystąpiła do wykonania Mazurka Dąbrowskiego. Pamiętajmy, że Ojczyzna to dobro najwyższe, umacniajmy Ją i strzeżmy Jej niepodległości!

• Akcja na Starym Cmentarzu w Łodzi

Już od wielu lat młodzież XV LO - pod opieką Profesor Małgorzaty Chećko - angażuje się w prace porządkowe na obszarze Cmentarza Starego w Łodzi. Jest to dowód szacunku dla historii, sposób na podtrzymywanie pamięci o ważnych dla Łodzi postaciach. Coroczne akcje odbywają się pod patronatem Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem w Łodzi.

Na zdjęciach: dzielna ekipa sprzątająca i moment wręczenia przez Dyrektor Ewę Kaczorowską pamiątkowych dyplomów uczestniczkom i uczestnikom wydarzenia.

• Młodzież - uczestnicy akcji
            • Kup kremówkę - podziel się sercem

Szkolny Klub Wolontariusza z okazji XXI Dnia Papieskiego zorganizował w październiku kolejną akcję „Kup kremówkę – podziel się sercem”. Obchody tego Dnia przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym oraz charytatywnym więc ważnym elementem była oczywiście w naszej szkole sprzedaż papieskich kremówek. Przyświecała nam idea zbiórki pieniędzy na stypendia dla uzdolnionej i niezamożnej młodzieży, czyli programu fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Nasz wkład, czyli uzyskany dochód przekazany został w całości do Caritas Łódź.

• Uczennice prezentujące plakat w ramach obchodów "Święta drzewa"
            • Święto drzewa

Obchody tegorocznego Święta Drzewa rozpoczęliśmy 12 października „Zielonym Dniem” czyli zielonymi strojami, w których przyszli do szkoły uczniowie i nauczyciele.  Hasło tej akcji „Dla PRZYRODY” znalazło odzwierciedlenie na licznych plakatach, a także podczas zajęć w Ośrodku Działań Ekologicznych Źródła, w których uczestniczyło kilka klas. Warsztaty miały na celu zwrócenie uwagi na rolę lasów, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania całej przyrody – w tym każdego z nas!