•

Wnioski do naboru do klas pierwszych są dostępne na stronie https://lodzkie.edu.com.pl/

Zarządzenie nr 7   Łódzkiego Kuratora Oświaty w sprawie naboru do szkół ponadpodstawowych

Terminy rekrutacji

Serdecznie zapraszamy na nasze Drzwi Otwarte
            21 marca i 18 kwietnia 2024, godz 16.30 - 18.30

Nasza oferta edukacyjna na rok szkolny 2024/2025

1A

rozszerz.: język polski, historia, język angielski (drugi język do wyboru: j. włoski lub j. niemiecki).

W tej klasie bez problemu odnajdą się humaniści, którzy kochają historię. Uczniowie będą mogli rozwijać swoje umiejętności językowe (rozszerzenie z języka angielskiego) oraz poszerzać wiedzę historyczną i prawną. W klasie drugiej prowadzone są zajęcia z edukacji prawnej oraz warsztaty dziennikarskie. Ten profil pozwoli kontynuować naukę na kierunkach: historia, historia sztuki, dziennikarstwo, filologie polska i angielska, kulturoznawstwo, prawo, administracja.

Klasa objęta jest patronatem Wydziałów Filologicznego, Studiów Międzynarodowych i Politologicznych i Historii UŁ.

1B

rozszerz.: matematyka, geografia, j. angielski (drugi język do wyboru: j. włoski lub j. rosyjski).

Ta klasa przeznaczona jest dla zainteresowanych matematyką i ciekawych świata. Zapraszamy do niej młodzież z pasją, która pragnie poznawać świat przez podróże (rozszerzony program języka angielskiego), ale i widzieć go w liczbach, Uczniowie - w związku z rozszerzonym nauczaniem geografii - będą mogli uczestniczyć w wykładach na Wydziale Geografii UŁ oraz w wycieczkach krajoznawczych. Nauczanie opiera się o rozszerzony program matematyki i geografii, realizowana jest w tej klasie edukacja regionalna. Zdobyta tu wiedza i umiejętności pozwolą podjąć naukę na uczelniach wyższych o profilu geograficznym, turystycznym, ekonomicznym, oraz kierunkach politechnicznych, gdzie ważna jest matematyka.

Klasa objęta jest patronatem Wydziału Filologicznego, Geografii, Studiów Międzynarodowych i Politologicznych UŁ oraz PTTK

1C

rozszerz.: biologia, chemia, j. angielski (drugi język do wyboru: j. niemiecki lub j. rosyjski).

Program tej klasy został stworzony dla tych, którzy interesują się medycyną, ratownictwem medycznym, farmacją, fizjoterapią, kosmetologią, ale również dla pragnących kontynuować naukę na kierunkach politechnicznych: ochrona środowiska, inżynieria procesowa lub biomedyczna. Rozszerzenia z biologii, chemii i języka angielskiego dają szerokie możliwości właściwego wyboru kierunku studiów. Dodatkowo uczniowie realizują program z zakresu podstaw ratownictwa medycznego, warsztaty prowadzą ratownicy medyczni z Uniwersytetu Medycznego.

Klasa współpracuje z PCK, UM, Strażą Pożarną, UŁ i PŁ.

XV LO oferuje pomoc w elektronicznym logowaniu się u nas. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i umawianie się w sekretariacie szkoły, nr tel. 42 - 252-98-03

Kwestionariusze osobowe ucznia

Uwaga:

• Język angielski nauczany będzie w grupach zależnych od stopnia zaawansowania znajomości języka (po sprawdzianie diagnostycznym przeprowadzonym w dniu rozpoczęcia roku szkolnego).
            • Język włoski i rosyjski będzie nauczany od podstaw.
            • Język niemiecki będzie nauczany w podziale na grupy według stopnia zaawansowania znajomości języka
            • Możliwe będzie kontynuowanie nauki języka nauczanego w szkole podstawowej lub podjęcie nauki języka obcego od podstaw.

Każdy kandydat musi przynieść:

• 2 zdjęcia podpisane,
            • oryginał świadectwa,
            • zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty,
            • kwestionariusz
            • podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych
            • kartę zdrowia
        •