• Konkursy

• Nasze Liceum jest organizatorem i współorganizatorem konkursów lokalnych i ogólnopolskich.

• Razem z Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego organizujemy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej dofinansowano ze środków Miasta Łodzi w ramach zadania "Promocja Oświaty."

• Ogólnopolski Konkurs na esej Literatura i film w USA- młodzież pisze eseje tworzymy razem z Wydziałem Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.
            • Ogólnołódzki konkurs języka angielskiego Łódzkie - region o wielu obliczach jest prowadzony pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształecenia Praktycznego

Nauczyciele XV LO tworzą i organizują również wiele konkursów szkolnych, w których nasi uczniowie chętnie biorą udział.